Ofis Taşımacılığında Sigorta Neleri Kapsıyor?

Ofis taşımacılığı hem hız hem profesyonellik gerektiren bir hizmettir. Bunun için ofis taşıma hizmetini alacağınız firmanın profesyonel olmasına özen göstermek zorundasınız. Firmalar ofis taşıma hizmeti verirken bunu belli bir düzen içerisinde yapmayı tercih ederler ve bunun içinde ofis taşımacılığı sigortalı nakliyat hizmeti dikkatleri kendi üzerine çekmiştir.

Peki, ofis taşımada sigorta nasıl olur hiç merak ettiniz mi?

Ofis taşımacılığı sigortası nedir?

Taşınacak olan eşyanın bir yerden başka bir yere gidişi esnasında meydana gelebilecek olan sorunlara karşı teminatta belirtilmiş olan hususlara bağlı olunarak, işin ya da alıcının herkesin yaptırabileceği bir sigorta güvencesidir.

Yük bu sayede poliçe il birlikte sigorta yaptıran kişinin belirlemiş olduğu bedeli değil aynı zamanda farklı giderlerinde sigortalanması imkanını sağlamış olacaktır.

Nakliyat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Taşınacak olan eşya için olası 3 teminat düzenlenir. Bunlardan birincisi geniş teminat. Yani bu teminatlarla birlikte istisnaların dışında tüm riskler teminat altına alınmış olacaktır.  İstisna ise kasti hareket neticesinde eşya ya zarar vermektir. Olağan şekilde meydana gelmiş olan hasarlar, işin aksaması gibi durumlarda teminat devreye girer.

Eşyanın yetersiz bir şekilde ambalajlanması ve hazırlanması sonrasında uygunsuzluk dolayısıyla hasar ve masraf meydana gelmişse,

Sigortalı olan eşyanın niteliğinden dolayı hasar ve masraf oluşmuşsa

Mali yükümlülüklerin yerine getirilmemesi neticesinde işin aksaması ya da yerine getirilememesi halinde dar sigorta devreye girecektir. Son olarak ise tam ziya teminatından bahsedebiliriz. Bu sigorta kapsamında avarya masrafları dışında kalan tüm hasarlar ziyandan dolayı sigortalanmış olacaktır.

Ofis Eşyası Sigortası Fiyatları

Ofis eşyası taşımacılığında fiyatlandırmalarda rol oynayan faktörleri dört ana başlık altında toplamak mümkündür.  Bunlar ise şu şekildedir;

  1. Malın cinsi, ambalajı, taşıma biçimi
  2. Sefer
  3. Taşıma aracı
  4. Teminatın kapsamı

Eşya Sigortalarının Yaptırılması Bir Zorunluluk mudur?

Eşya sigortasını yaptırmak herhangi bir zorunluluk kapsamında değildir. Eşya sigortasında taşınacak olan eşyanın hassasiyetine ve mesafesine göre eşyalar güvence altına alınmak istenebilir. Bu da eşyanın sahibinin karar verebileceği bir durumdur. İsteyen ofisini taşıtırken sigorta yaptırabilir isteyen sigorta yaptırmaz.

Bir önceki yazımız olan Ofis Taşımada Paketleme Hizmeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde ekşioğlu ofis taşıma, en iyi ofis taşıma firması ve ofis taşıma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir